×
اطلاعات بیشتر باشه، مرسی برای ارائه بهترین تجربه کاربری به شما، ما از کوکی ها استفاده میکنیم

gegli

انجمن وبلاگ نویسان سایت گوهر دشت

anjoman dostane gohardasht

× دعوت از دوستان وبلاگ نویس سایت گوهر دشت جهت پست مطالب انتخابی شان به وبلاگ انجمن !-- begin pichak.net ‍yahoo status --centera target=_self title=yahoo status by pichak.net href=ymsgr:sendim?ppjwanimg border=0 src=http://opi.yahoo.com/online?u=ppjwan&m=g&t=14/a/center!-- end pichak.net yahoo status --div style=display:nonea href=http://pichak.net/blogcod/yahooنمایش وضعیت در یاهو/a , h1a href=http://pichak.netقالب وبلاگ/a/h1 , a href=http://www.pichak.netقالب بلاگفا/a/div
×

آدرس وبلاگ من

anjoman.gegli.com

آدرس صفحه گوهردشت من

gegli.com/pj1

لیست دوستان

وبلاگsaff


aref - barani

aref  barani


http://saff.gohardasht.com

یک رژیم مفید برای رفع آثار مسمومیت با آرسنیک موجود در آب شرب

یک رژیم مفید برای رفع آثار مسمومیت با آرسنیک موجود در آب شرب

سطح این ماده شیمیایی وقتی در بدن افزایش پیدا کند سبب بروز آثاری از مسمومیت شیمیایی می‌شود که از جمله آنها می‌توان به ایجاد ضایعات پوستی آشکار اشاره کرد

 

افرادی که از آب آشامیدنی لوله‌کشی استفاده می‌کنند به طور طبیعی به سطح بالایی از آرسنیک آلوده می‌شوند که با خوردن مقدار بیشتری ترب، تربچه، سیب زمینی شیرین و سایر گیاهان خوراکی از این گروه می‌توانند آثار این نوع مسمومیت را از بدن خود بزدایند.

 

 سطح این ماده شیمیایی وقتی در بدن افزایش پیدا کند سبب بروز آثاری از مسمومیت شیمیایی می‌شود که از جمله آنها می‌توان به ایجاد ضایعات پوستی آشکار اشاره کرد. مصرف ریشه‌های زیرزمینی مثل مواردی که در بالا ذکر شد و همچنین اسفناج سبز و کدو تنبل این ویژگی را دارد که می‌تواند آثار مسمومیت با این ماده شیمیایی را برطرف کند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، دکتر حبیب الاحسان، متخصص علوم همه‌گیر شناسی در دانشگاه شیکاگو در این باره خاطرنشان کرد: شدت و نوع آثار این مسمومیت در افراد مختلف و بنابر رژیم غذایی که دارند، فرق می‌کند.

آرسنیک به طور طبیعی در سنگ‌ها، آب، خاک، هوا و مواد غذایی وجود دارد و از فعالیت‌های صنعتی هم در محیط زیست وارد می‌شود. طبق استاندارد آژانس حفاظت از محیط زیست آمریکا مقدار این عنصر اگر زیر ۱۰ میکروگرم در لیتر آب باشد ایرادی ندارد اما اگر بیشتر شود خطرناک است به طوری که مقادیر زیاد آن سبب افزایش خطر ابتلا به سرطان می‌شود و تماس اندک اما مداوم با این عنصر با افزایش خطر بروز دیابت نوع دوم و بالا رفتن فشار خون ارتباط دارد.

چه‌كنیم‌حسود نباشیم؟‌

چه‌كنیم‌حسود نباشیم؟‌

اولین حسود تاریخ كه قابیل بود كه كارش به قتل برادر كشید. حال برای فرونشاندن آتش حسادت در خود و جلوگیری از تبدیل آن به یك عادت و رذیله اخلاقی چه باید كرد؟

همه می‌دانند كه حسادت صفتی ناپسند است. با این حال همه ما در میان اطرافیان و آشنایان افرادی را سراغ داریم كه به حسادت شهره‌اند و خودمان هم در برخی امور زندگی از حسادت در امان نمی‌مانیم. البته حساب حسادت را باید با آنچه در ادبیات، رشك نامیده می‌شود از هم جدا كرد. رشك به معنی حسرت بردن نسبت به دیگری است و در پی آن تلاش و ایجاد انگیزه برای ارتقای خود و دستیابی به آنچه نداریم و دیگری دارد. در قرآن كریم ذكر می‌شود كه مومنان در بهشت نسبت به مومنان دیگری كه جایگاهی بالاتر از آنان دارند رشك می‌برند.

در حقیقت رشك مانند حسادت جنبه تخریبی ندارد و به كسی كه نسبت به او رشك برده می‌شود آسیبی نمی‌رساند. از این منظر رشك می‌تواند برای پیشرفت در زندگی خصوصیتی مفید و كاربردی باشد. حتما شنیده‌اید كه برخی می‌گویند بدون حسادت كردن به جایی نمی‌رسیدند و درجا می‌زدند. منظور این افراد رشك بردن است و به اشتباه به جای آن واژه حسادت را به كار می‌برند.

اولین حسود تاریخ كه قابیل بود كه كارش به قتل برادر كشید. حال برای فرونشاندن آتش حسادت در خود و جلوگیری از تبدیل آن به یك عادت و رذیله اخلاقی چه باید كرد؟

بلندنظر باشید
تنگ‌نظری ریشه حسادت است. این كه فردی از پیشرفت مادی و معنوی دیگری و برخورداری وی از نعمات زندگی ناراحت و آزرده شود چه معنایی جز تنگ‌نظری می‌تواند داشته باشد.
دیگران ممكن است بنا به قضاوت ما به حق یا ناحق از ثروت و دارایی، ارزش‌های اجتماعی و... نظیر خوشنامی و شهرت برخوردار باشند. حال باید اندیشید تغییر وضعیت آنان یا احتمالا تلاش برای خدشه‌دار كردن شرایط آنان یا بدگویی پشت‌سرشان چه سودی به حال ما دارد و چه منفعتی برایمان به ارمغان می‌آورد. حسودها گمان می‌كنند اگر دیگران پیشرفت نكنند یا از نعمات برخوردار نباشند آنان زندگی بهتری خواهند داشت!
خوش‌بین باشید
پیشرفت دیگران باید بیش از آنكه مایه بی‌اعتنایی یا حسادت ما باشد باعث خوشحالی‌مان شود. برای مثال اگر در میان افراد فامیل فردی از نظر اقتصادی و شغلی موفق باشد این امكان را برای سایر آشنایان پدید می‌آورد كه آنان نیز پیشرفت كنند.
یك كارخانه‌دار یا كارآفرین می‌تواند جوانان فامیل را از بیكاری نجات دهد و یك مدیر موفق و خوشنام می‌تواند به آشنایانش برای پیمودن مسیر پیشرفت كمك كند. اگر خاندانی موفق داشته باشید كه دستشان به دهانشان می‌رسد و می‌توانند زیر بال و پر شما را هم بگیرند باعث خوشحالی‌تان است یا اگر اطرافیانی فقیر با وضعیت نابسامان داشته باشید كه از شما پول قرض بخواهند یا زحمت‌تان بدهند كه ضامن فلان وامشان شوید.
مقایسه نكنید
از قدیم گفته‌‌اند دست بالای دست بسیار است. آن كه به او حسادت می‌كنیم خود نسبت به دیگران حسادت‌‌های رنگارنگی دارد و شرایط امروز ما نیز برای بسیاری مایه حسادت و حسرت است
. اگر قرار باشد شرایط خود را با دیگری كه از ما بالاتر است، مقایسه كنیم و حسرت خوردن و حسادت ورزیدن در این‌باره را روا بدانیم باید كار و زندگی را تعطیل كنیم و بنشینیم صبح تا شب غصه بخوریم و بدگویی كنیم. البته اگر كارمان به جاهای باریك نكشد.
اعتماد به نفس خود را تقویت كنید
عزت نفس در مقابل حقارت قرار می‌گیرد كه ریشه اغلب حسادت‌هاست. افراد ضعیف كه برای شخصیت خود و موجودیتشان ارزشی قائل نیستند
تا این درجه پایین می‌آیند كه به خاطر چیزی به دیگری حسادت كنند. صاحبان اعتماد به نفس به جای حسادت بیهوده شرایط خود را می‌پذیرند، برای ارتقای خود تلاش می‌كنند و با صبوری مسیر ترقی را می‌پیمایند.
برای شخصیت خود ارزش قائل باشید
دیگران حسادت را می‌شناسند و آن را در میان رفتار و گفتار شما تشخیص می‌دهند. همان‌طور كه شما این توانایی را دارید كه حسادت دیگران را تشخیص بدهید.
درك حسادت شما شخصیت‌تان را نزد دیگران خرد می‌كند و قضاوت منفی آنان را بر می‌انگیزد.حسادت مانند هر رذیله اخلاقی دیگری فرصت‌های ناشی از اعتماد دیگران نسبت به شما را از بین می‌برد. حتی ممكن است افرادی كه سوءنیت دارند با شناخت این صفت یا احتمال بروز آن و در حقیقت شناسایی این نقطه ضعف شما را برای مقاصد خود به كار گیرند. حسادت همان‌قدر مایه پلیدی و فساد است كه دروغ، غیبت و سایر رذایل اخلاقی.

از روح خود محافظت كنید
از قدیم گفته‌اند حسود نیاسود! حسودان به بیماری روحی مزمنی گرفتارند كه آرامش درونی آنان را ذره ذره می‌خورد و آنان را مضطرب می‌كند
. استرس درونی ناشی از حسادت بتدریج زمینه سایر انحرافات روحی و روانی را پدید می‌آورد. كسانی كه بر حسادت غلبه نكنند و تسلیم آن شوند در بلندمدت با انواع عقده‌های روانی مواجه می‌شوند كه برای فرار از آنها راهی نمی‌یابند. حسودها در معرض لغزش‌ها هستند و چه‌بسا آرامش و سعادت خود را به پای حسادتشان بریزند.افلاطون

افلاطون

از نظر افلاطون، فلسفه با داده‌های حسی و ذهنی و نیز با حس تجربی و استدلال، تعقل و خرد‌ورزی سر وکار دارد. اساساً فلسفه کاری با مسائل احساسات درونی انسان‌ها و جنبه‌های رمانتیک یا خیال‌پردازانه و یا عاطفه انسان‌ها ندارد. در حالی‌که در نظر افلاطون شعر و هنر...

افلاطون در سال 427 قبل از در خانواده ای اشرافی به دنیا آمد. در 18 سالگی با سقراط آشنا شد و مدت 10 سال را به شاگردی سقراط به سر برد. بعد از اعدام سقراط یک سلسله سفر را آغاز کرد که در طی این سفرها از نقاط مختلفی از جهان نظیر مصر و سیسیل و فلسطین دیدن کرد که در این سفرها با اندیشه های متفاوتی آشنا شد که تاثیر آنها در افکار افلاطون هویدا است.هنگامی که افلاطون به آتن بازگشت 40 سال داشت. در این زمان بود که مدرسه معروفش را به نام آکادمی تاسیس کرد. این مدرسه را می توان اولین دانشگاه محسوب کرد که در آن دروسی نظیر فلسفه ریاضیات و نجوم تدریس می شد.
برای مطالعه افلاطون یقینا بهترین منبع همان آثار اوست که در قالبی ادبی نوشته شده اند. با مطالعه این آثار به راحتی می توان به قریحه ادبی افلاطون پی برد. مهمترین و در عین حال کاملترین اثر افلاطون کتاب جمهوریت است. که او در این کتاب در باره مسایل فلسفی مختلفی سخن رانده است از اخلاق گرفته تا ساسیت و هنرو تربیت و مابعد الطبیعه سخن رانده است.
با مطالعه نوشته های افلاطون می توان به سیر افکار او پی برد. کتب وی را می توانیم بر اساس دوره ای از زندگی که افلاطون اقدام به نگارش آن کرده است به سه دسته تقسیم بندی نماییم.
دسته اول کتب و رسالاتی هستند که در دوران جوانی او نگاشته شده اند. نوشته های این دوران اکثرا دیالوگهایی بدون نتیجه گیری هستند. سمت و سوی نوشته های این دوران مربوط به فعالیت های تربیتی است.
آثار دوره میانسالی بر خلاف دوره جوانی حاوی دیالوگهایی با نتیجه گیری است. درآثار این دوره است که مسایل اساسی فلسفه فلاطون نظیر ایده و مثل مطرح می گردد . اثر برجسته افلاطون در این دوره جمهوریت است.
و بالاخره آثار دوران کهولت افلاطون که می توان آنها را آثار دوران پختگی و اصلاح آثار قبلی دانست .برای مثال از آثار این دوره می توان به قانون و نوامیس اشاره کرد.
افلاطون در فلسفه راه استادش سقراط را دنبال کرد. بدین معنا که دغدغه اصلی او انسان بود و از فلاسفه طبیعی دور شد.اوقسمت زیادی از تلاش خود را معطوف به حل مسایلی نظیر اخلاق حق و عدالت کرد. او در جمهوریت مباحثه سقراط و شخص جدلی را به تصویر می کشد که سقراط و آن شخص در باره و معنا و مفهوم عدالت بحث می کنند. سقراط آن شخص به تعریف کردن مفهوم عدالت وامی دارد . که در نهایت آن شخص مجبور می شود که بگوید: حق در قدرت است و عدالت در نفع قویتر(نظیر بعضی از تعابیر نیچه). سپس وی از سقراط می خواهد که او نیز تعریفش را ارایه دهد که سقراط به نوعی از ارایه دادن تعریف طفره می رود و چنین پاسخ می دهد که عدالت نوعی رابطه سالم بین افراد در اجتماع است. بنابراین مطالعه آن به عنوان بخشی از جامعه و اجتماع راحت تر است. همانند اینکه بوسیله توصیف یک جامعه سالم توصیف یک فرد سالم راحتر می شود.
افلاطون به این شکل حل مسئله اخلاق و عدالت را به اجتماع و به تبع آن مسایل سیاسی آن اجتماع مربوط می کند. در اینجاست که کم کم با فلسفه سیاسی افلاطون که از نکات برجسته هنگام مطالعه افلاطون است مواجه می شویم. او پس طرح مسایلی مانند اینکه حرص و طمع و یا برتری جویی سبب می شود که افراد و جوامع انسانی مدام با هم در کشمکش باشند . به این نتیجه می رسد که ابتدا باید انسان را از لحاظ روانشناختی مورد بررسی قرار دهد تا بوسیله آن به پی ریزی جامعه ای ایده آل نایل گردد.
در روانشناسی افلاطون رفتار های انسان از سه منبع میل و اراده و عقل سرچشمه می گیرد .میل انسان شامل مواردی نظیر تملک شهوت غرایز می شود. مرکز امیال نیز در بدن شکم است.هیجان هم مواردی مانند شجاعت قدرت طلبی و جاه طلبی را در برمیگیرد. عقل نیز مسئول مواردی نظیر اندیشه و دانش و هوش است. منابع ذکر شده هم در افراد مختلف دارای درجات متفاوتی است. مثلا در بازاریان و کسبه عموم مردم میل است که نقش اصلی را در زندگی بازی می کند و در جنگجویان و لشگریان هیجان نقش اصلی را بر عهده دارد. و عقل نیز پایه رفتار حکما ست.
بعد از این مقدمات افلاطون شروع به ترسیم جامعه آرمانیش می کند و برای ایجاد آن راهکاری هم ارایه می دهد. آرمانشهر او جامعه ایست که درآن هر کس با توجه به ذاتش یعنی همان منابع رفتاری که در فوق ذکر شدند در جای خودش قرار گرفته باشد مثلا کسی که میل در او بالا باشد فقط مشغول کسب و کار خود شود و در کار سیاست دخالت نکند یا کسی شجاعت و هیجان او در درجه ای بالا قرار داشته باشد شغلش در جامعه نظامی باشد. در آرمانشهر افلاطون سزاوارترین گروه برای حکومت فلاسفه هستند که در آنها عنصر عقل در درجه بالایی قرار دارد(نوعی از نخبه گرایی). اینجاست که افلاطون نیز مانند سقراط تمایلش را به آریستوکراسی (حکومت اشراف)نشان داده و به عناد با دموکراسی بر می خیزد.البته باید توجه داشت که اشراف یا شریفترین مردم برای حکومت الزاما کسانی نیستند که دارای قدرت و ثروت اند. بلکه باید این افراد دارای حکمت باشند تا شایستگی لازم را برای حکومت داسته باشند. و اما راهکار افلاطون برای تشکیل آرمانشهرش:

 ابتدا باید کودکان زیر 10 سال را جمع کرد و آموزش همگانی آنها را شروع کرد این آموزشها شامل مواردی مانند موسیقی ورزش و تعالیم مذهبی می شود.در این میان تعالیم مذهبی بر مبنای دین تک خدایی از اهمییت خاصی بر خوردارد است .افلاطون می خواهد از مذهب به عنوان عاملی برای کنترل توده های مردم استفاده کند به عقیده او اعتقاد به یک خدای قادر و مهربان و در عین حال قهار باعث می شود که کنترل رفتارهای مردم راحت تر شود و گرایش آنها به طرف جرم و جنایت خود به خود کم شود. این آموزشها تا سن 20 سالگی ادامه خواهند یافت. سپس در این سن از کلیه آموزش دیدگان امتحانی گرفته خواهد شد به شکلی که در این امتحان اکثریت شرکت کنندگان حذف شوند. این اکثریت به کسب و کار و بازار و کشاورزی و... مشغول خواهند شد. تربیت قبول شدگان این امتحان تا سن 30 که زمان بر گزاری امتحانی دوباره است ادامه خواهد داشت .
مردود شدگان این دوره به مشاغلی نظیر سپاهیان و لشگریان را اشغال خواهند نمود . کسانی که این امتحان را نیز با موفقیت پشت سر بگذرانند آموزش آنها 5 سال دیگر هم طول خواهد کشید که در این 5 سال با مسایلی نظیر ریاضیات و فلسفه و ایده و مُثل افلاطونی سر خواهند کرد. با ایده و مُثل افلاطونی به زودی آشنا خواهیم شد. بعد از این 5 سال افراد آموزش دیده باید 15 سال را بین بقیه مردم بدون هیچ پشتوانه ای و به تنهایی زندگی کنند. که این نیز برای آنها نوعی امتحان محسوب می شود. بعد از از این 15 سال کسانی که این امتحان هم را با موفقیت یگذارنند آماده حکومت هستند.برای اینکه این افراد دچار فساد نشوند باید زندگی در سطح پایین و مانند سربازان داشته باشند. آنها از داشتن زن و فرزند اختصاصی محروم می شوند و زن و فرزند آنها اشتراکی خواهد بود تا مبادا به عشق به همسر و فرزند مانع وظیفه خطیر آنها گردد.
بدین شکل حکومت تشکیل می شود که حاکمان آن بدون هیچ گونه رای گیری به قدرت میرسند و در عین حال مناسب ترین افراد هم برای حکومت هستند. در این شیوه هیچ چگونه نزاع و درگیریی هم برای تصاحب حکومت اتفاق نخواهد افتاد.
از نظر افلاطون در چنین سیستمی است که حق و عدالت تحقق می یابند. زیرا هر کس بر حسب استعدادها و تواناییهایش در موقعیت مناسب خود قرار گرفته است و فرصت های محیطی بر ای افراد از طبقات مختلف یکسان است در حالی که در دیگر اندیشه های حتی اندیشه های پیشرفته امروزی نظیر لیبرال دموکراسی نیز چنین امکانی وجود ندارد.
از این جهت افلاطون به کلی با دموکراسی یونان مخالف است. افلاطون جامعه را به شکل پیکره ای انسانی در نظر می گیرد. که حکام فیلسوف سر آن هستند . و سینه آن را سربازان و لشگریان تشیکل می دهد.مردم عادی نظیر بازرگانان پیشه وران و کشاورزان هم شکم آن هستند.
به نوعی می توان گفت که افلاطون در اواخر عمر متقاعد شده بود که تشکیل دولت آرمانیش ممکن نیست. از این رو در کتاب قانون به تشریح دولتهای ناکامل می پردازد.معیار او برای طبقه بندی دول ناکامل نزدیکی آن دول به حکومت آرمانی اوست. او حکومت های ناکامل را بر اساس نزدیکی به آرمانشهرش به این دسته ها تقسیم بندی می کند: 1 تیموکراسی 2 الیگارشی 3 دموکراسی 4 جباری یا مستبد .
حکومت تیومکراسی حکومت متفاخران است حکومتی مانند اسپارت . این نوع حکومت معمولا در اثر زراندوزی طبقه حاکم تبدیل به حکومت الیگارشی می شود که حکومت توانگران و ثروتمندان است. در این حکومت پول معیار همه چیز است. سرانجام این نوع حکومت هم افزایش زراندوزی در جامعه و به تبع آن ایجاد جامعه ای دو قطبی و ایجاد شکاف های عظیم اجتماعی است .که سر انجام آن انقلابی است که به دموکراسی می انجامد. دمکراسی هم حکومتی است که در آن افراد غیر متخصص بسیاری به امر حکومت مشغول اند. علاوه بر آن گروههای مختلف اجتماعی در آن دایما بر سر تصاحب حکومت در رقابت و نزاع به سر می برند. پس از آنکه یکی از این گروهها موفق به تصاحب کامل قدرت شد خود به خود حکومت دموکراسی از بین رفته است و حکومتی مستبد و یا به عبارتی دیگر جبارانه جایگزین آن گشته است.
شاید این دید افلاطون به جامعه از همان نظریه "مثل" که پایه ای فلسفی او را تشکیل می دهد ناشی شده باشد.می توان نظریه مثل افلاطون را به طور خلاصه بدین شکل شرح داد:
افلاطون نیز همانند هراکلیتوس و پارمنیدس همه دنیای اطرافمان را که به وسیله حواس از آن مطلع می شویم را دنیایی متحرک تغییرپذیر و فناپذیر می داند لذا او معتقد است دنیایی که ما بوسیله حواسمان درک می کنیم موضوع علم نیست و اصلا این دنیا کاملا واقعی نیست.

 دنیایی که ما حس می کنیم دنیایی است محدود به زمان و مکان و در قید تحرک و تغییر پذیری پس حقایق واقعی واصیل نمی تواند شامل این دنیای محسوس ما باشد. ودر سطح بالاتری از آن قرار دارد. محسوساتی که ما ادراک می کنیم ظواهر و پرتوهایی از آن حقایق اصیل هستند. افلاطون به هر یک از این حقایق که در عالم بالاتری قرار دارند مثال یا ایده می گوید. مثال برای افلاطون کاملا حقیقی ومطلق ولایتغیر است .این مثالها یا مثل فراتر از ابعاد مکان وزمان هستند لذا تنها راه شناخت وبررسی آنها به کار بردن عقل وخرد است.
افلاطون به این شکل عالم را به دو قسمت عمده طبقه بندی می کند : قسمت اول دنیای محسوسات وظواهر که به وسیله حواس ادراک می شود و قسمت دوم عالم ایده ها و مثل که راه یافتن به آن بدون استفاده از عقل ممکن نیست. مثال معروفی که برای شرح مثل افلاطونی بیان می شود اسب مثالی است. ما ممکن است در طول زندگی خود اسبهای زیادی دیده باشیم. این اسبها از رنگها و نژادهای مختلفی بوده اند و احتمالا همه آنها با هم فرقهایی هر چند جزیی داشته اند. ولی ما در اینکه این موجودات اسب هستند و نه حیوانی دیگر مانند سگ شکی نداریم.دلیل این امر این است که در عالمی بالاتر مثال یا ایده ای حقیقی و کامل از اسب وجود دارد که اسبهایی که ما می بینیم از آن ایده اصیل سرچشمه و نشات گرفته اند. به بیان دیگر می توان اسب مثالی را به عنوان قالبی برای این اسبها محسوب کرد.
این طبقه بندی افلاطون از عالم گاهی ریزتر نیز می شود مثلا دنیایی که انعکاسهاو سایه ها یا رویاها توهمات می سازند دنیایی است که از درجه حقیقی بود پایین تر از دنیا محسوسات قرار دارد و یا بین دنیای محسوسات و دنیای ایده ها که حقیقی ترین است دنیای علم ودانش و ادراکات ریاضی قرار دارد. البته افلاطون در دنیای مثلی هم سلسله مراتب قایل است به این شکل که ایده های کوچک ایده های بزرگتر را می سازند که در نهایت منجر به تشکیل حقیقتی واحد یا خدا می شوند.
افلاطون به اثبات نظریه مثل خود نپرداخت و آن را در حد فرضیه باقی گزارد . به شکل که او وجود خدایش را هم قابل اثبات نمی داند و معتقد است که فقط با دیدن آثارش پی به وجود او می بریم ودر این زمینه بر اساس نظریه مثلش به همین مطلب اکتفا می کند که اگر گرایش به خیری ویا زیبایی وجود دارد پس خیر مطلق و زیبایی مطلقی هم باید وجود داشته باشد.

نظر افلاطون در باب هنر

در کتاب دهم رساله جمهور و از همان ابتدا، افلاطون به بحث درباره عدم سازگاری فلسفه و شعر می‌پردازد. از نظر افلاطون، فلسفه با داده‌های حسی و ذهنی و نیز با حس تجربی و استدلال، تعقل و خرد‌ورزی سر وکار دارد. اساساً فلسفه کاری با مسائل احساسات درونی انسان‌ها و جنبه‌های رمانتیک یا خیال‌پردازانه و یا عاطفه انسان‌ها ندارد. در حالی‌که در نظر افلاطون شعر و هنر با عالم تخیل، احساسات و عواطف رابطه دارد. در همین کتاب به بررسی تأثیر هنرهای توصیفی با حقیقت و تأثیر شعر بر اخلاق جوانان بویژه تأثیرات سوء و انحرافی اشاره می‌کند. در تمام این حوزه‌ها افلاطون از دو نوع هنر یاد می‌کند. اول هنرهایی که موضوعشان فقط زیبایی ظاهری و شکلی و صورت‌ها یا ظواهر زیباست مانند خطوط طرحی و رسم و نقش‌هایی که بر پارچه‌ها یا طرح‌هایی که بطور تزئینی در معماری‌ها دیده می‌شود. وی نسبت به این نوع هنر هیچ مخالفتی ندارد، زیرا آنها را وسیله آشنایی با روح خیر و جمال مطلق می‌داند. به اعتقاد افلاطون، روح انسان از طریق این هنرها با زیبایی مطلق (خود زیبایی) که به زعم وی نمادی از حقیقت مطلق است آشنا می‌گردد. نفس انسان به کمک این نوع زیبایی مدارج عالیه را طی می‌کند و به مرحله کمال انسانی، یعنی به مقام مکاشفه یا کشف و شهود می‌رسد. در حالی‌که نوع دوم هنرها، یعنی هنرهای توصیفی مانند ادبیات،نقاشی،نمایش نامه،شعر و آنچه که مسامحتاً امروزه از آن به هنرهای تجسمی یاد می‌شود و همینطور نوعی از موسیقی را مورد انتقاد شدید قرار می‌دهد. زیرا کار یا وظیفه این دسته از هنرهای توصیفی را بیان و تجسم مشهودات و احساسات و عواطف درونی انسان‌ها می‌داند. به زعم او هر دو نوع هنر درصورتی‌که واجد موضوعات اخلاقی باشند برای تعلیم و تربیت جوانان مفید هستند. اما در کل برای هنرهای زیبا ارزشی قائل نیست، بلکه آنها را مضر و مخرب دانسته و از مدینه فاضله خود طرد می‌کند. زیرا عقیده دارد که کار هنر نقاشی یا شعر و نمایش نامه بیان حقیقت نیست، بلکه کپی برداری و تصویر‌سازی یا تقلید از آن است. آن هم نه تقلید از اصل بلکه تقلید از سایه و فرع و تقلید از محسوسات پست و دون. به اعتقاد وی محسوسات به هیچ وجه اصل نیستند، بلکه خود شبه و تقلیدی هستند از حقیقتی که در عالم ایده یا مُثل یا در عالم معقولات قرار دارند. به همین خاطر چون محسوسات خود یک درجه از حقیقت یا اصل دور هستند بنابراین به لحاظ دوری از حقایق ثابته و اصل، هنرهایی چون نقاشی یا شعر در مرحله سوم قرار دارند. ایراد دیگر افلاطون به شعر و نقاشی و موسیقی این است که این هنرها احساسات و عواطف را بر می‌انگیزند و هر چیزی که احساسات انسان را تحریک کند از متانت و وقار دور است و موجب سستی و زبونی نفس می‌گردد. او حتی کار ویژه لذت بخشی هنر را نیز قبول دارد، اما در نهایت این لذت بخشی را موجب ضعف و سستی نفس و مضر به حال اخلاق حسنه می‌داند.
آشنایی با یک اختلال جنسی که در بعضی زوج‌های جوان دیده می‌شود

آشنایی با یک اختلال جنسی که در بعضی زوج‌های جوان دیده می‌شود

بر اساس آمار، حدود ??درصد از زوج‌ها در کشور به اختلالات جنسی مبتلا هستند و نتایج بررسی‌ها نشان می‌دهد که ?? درصد طلاق‌ها در ایران به علت بروز مشکلات جنسی اتفاق می‌افتد؛
 سیدکاظم فروتن/اورولوژیست و رییس کلینیک سلامت خانواده دانشگاه علوم پزشکی شاهد
 
ازدواج‌های به وصال نرسیده
بر اساس آمار، حدود ??درصد از زوج‌ها در کشور به اختلالات جنسی مبتلا هستند و نتایج بررسی‌ها نشان می‌دهد که ?? درصد طلاق‌ها در ایران به علت بروز مشکلات جنسی اتفاق می‌افتد؛
این در حالی است که در صورت مشاوره و درمان صحیح، نیمی از این طلاق‌ها به وقوع نخواهد پیوست...

 در این بین، ازدواج‌هایی نیز تحت عنوان ازدواج‌های به وصال نرسیده وجود دارند که مشکل عمده بسیاری از زوج‌های جوان و تازه‌ازدواج‌کرده را تشکیل می‌دهد. به عنوان نمونه، مقاربت دردناک یکی از شکایات شایع خانم‌هایی است که در اوایل ازدواج‌شان به متخصصان زنان و زایمان مراجعه می‌کنند و استرس و ترس نیز به این مشکل افزوده می‌شود و در بسیاری از موارد، ازدواج به‌وصال‌نرسیده را سبب می‌شود و گاهی نیز از بین رفتن میل جنسی، ناباروری و افسردگی را در پی دارد.


اولین بار، بالینت در سال 1961 در مقاله‌ای تحت عنوان �بخش دیگر طب� به �ازدواج به وصال نرسیده� (UCM) اشاره کرد و از آن زمان تاكنون موارد زیادی در سراسر جهان گزارش شده است. �ازدواج به وصال نرسیده� به ازدواجی‌ گفته می‌شود که در آن، زوجین تا مدت‌ها بعد از ازدواج نمی‌توانند رابطه جنسی برقرار کنند. در بررسی‌های انجام‌شده در ایران، مهم‌ترین علل روانی �ازدواج به وصال نرسیده� در زنان را ترس از رابطه زناشویی، نگرش ناخوشایند یا بی‌تفاوتی نسبت به مسایل جنسی و نگرش ناخوشایند نسبت به همسر و در مردان، اضطراب عملكرد جنسی و انزال زودرس هستند. مطالعه‌ای روی 200 ازدواج به وصال نرسیده در كرمانشاه، مهم‌ترین عامل را وجود فشار اجتماعی شدید روی زوج‌ جوان (دارای روابط اجتماعی محدود پیش از ازدواج) برای انجام رابطه زناشویی در اسرع وقت دانسته است. این اختلال در صورت عدم درمان مناسب، ناباروری و در موارد بسیاری طلاق را به دنبال دارد.

معرفی یک مورد از مبتلایان به این اختلال
زوج مورد مطالعه ساكن شهر تهران بودند. خانم 23 ساله، دارای تحصیلات دیپلم، خانه‌دار و آقا 29 ساله دارای تحصیلات راهنمایی و راننده تاكسی بود.
ازدواج آنها ازدواج فامیلی بودندودر نخستین مراجعه به مركز درمانی، 7 سال از ازدواج آنها می‌گذشت و طی این مدت زوج هیچ‌گاه رابطه زناشویی نداشتند. مشكل اصلی زوج در بدو مراجعه، نداشتن فرزند و ناباروری عنوان شد و به این منظور خانم به كلینیك زنان و آقا به كلینیك آندرولوژی (آندرولوژی یک تخصص طبی است که به سلامت مردان، به خصوص مشکلات تناسلی و ادراری آنها،( می‌پردازد) معرفی شدند. در معاینات به عمل آمده از خانم توسط متخصص زنان مشكل خاصی گزارش نشد اما در معاینات آندرولوژی �ازدواج به وصال نرسیده�، پس از اخذ شرح‌ حال دقیق مشخص شد زوج تاكنون مقاربتی نداشته‌اند. اگرچه شوهر دچار انزال زودرس شدید بود و نیز در بررسی اسپرموگرام بیمار مشكلاتی در آنالیز اسپرم به چشم می‌خورد اما در نهایت زوج با تشخیص �ازدواج به وصال نرسیده� توسط متخصص آندرولوژی به روان‌پزشك معرفی شدند و موازی و همزمان با آن، درما‌ن‌های مربوط به عوامل مردانه نیز ادامه یافت. البته پیشنهاد برداشتن پرده بكارت نیز از طرف برخی متخصصان زنان به خانم ارائه شده بود كه به علت عدم موافقت او انجام نشده بود.

در مطالعه بالینی و ارزیابی روان‌شناختی به عمل آمده آشكار شد كه به علت اضطراب و ترس شدیدی كه شوهر حین رابطه زناشویی پیدا می‌كند و علاوه بر آن، كمبود اطلاعات جنسی، این زوج تاكنون نتوانسته‌ بودند با هم رابطه‌‌ای برقرار كنند. آنها طی 7 سال مراجعات پراكنده‌ای به پزشكان مختلف داشتند كه هیچ‌یك مفید و موثر نبوده است؛ به خصوص كه همواره هریك از زوجین به تنهایی مورد معاینه و درمان قرار گرفته‌اند؛ بدون اینكه شرح‌ حال دقیقی اخذ شود یا به روان‌پزشك ارجاع داده شوند. این اولین‌بار بود كه در مركز درمانی،‌ مشکل زوج تشخیص داده می‌شود. در اولین مصاحبه روان‌پزشكی، زوجین خسته و ناامید به نظر می‌‌رسیدند. مرد مضطرب و افسرده و میل جنسی خود را از دست داده بود. زن نیز به علت سال‌ها درمان و معاینات مكرر توسط متخصصان زنان و نیز ثانویه به ترس همسرش دچار بی‌میلی جنسی شده، انگیزه درمانی و امید به موفقیت خود را از دست داده و تنها تمایل به داشتن فرزند منجر به مراجعه او شده بود.

در این مطالعه، یك تیم متشكل از متخصصان آندرولوژی، زنان و روان‌پزشكی در یك دوره 3 ماهه همگام با هم به درمان زوج پرداختند و توانستند درمان تركیبی تیمی، برگرفته از روش شاور و همكاران در درمان �ازدواج به وصال نرسیده� را كه اولین بار در سال 1993 انجام شد را با موفقیت به انجام برسانند؛ درمانی که طی 3 مرحله صورت گرفت.


درمان در 3 مرحله
� مرحله اول:
از آنجا كه بی‌كفایتی جنسی اغلب ناشی از كمبود اطلاعات یا اطلاعات غلط و ترس عملكردی است در ابتدا آموزش ساده‌ای درباره کالبدشناسی و نحوه کارکرد اندام‌های تناسلی زن و مرد ارائه شد. همچنین به زوجین توصیه شد هریك جداگانه و به تنهایی در برابر آینه ایستاده و به تجسس اندام‌های تناسلی خود بپردازند. همچنین زوج در مراحل ابتدایی از اقدام به عمل نزدیكی منع شدند تا آموزش ببینند به تبادلات لذت جسمی بدون فشار برای انجام عمل جنسی بپردازند. در‌عین حال به آنها آموزش داده شد كه چگونه ارتباط كلامی و غیركلامی رضایت‌‌بخشی برقرار كنند.

� مرحله دوم: در این مرحله، تمرینات مربوط به تمركز حسی آغاز شد. در اولین جلسه از این مرحله ابتدا به زوجین آموزش داده شد كه چگونه به مرحله مقدماتی قبل از شروع رابطه جنسی بپردازند.

� مرحله سوم: در مرحله آخر به زوج اجازه داده شد كه به ترتیب وضعیت‌های مختلفی را برای برقراری رابطه مورد نظر امتحان كنند؛ بدون اینكه ضرورتا مقاربت را به اتمام برسانند. در واقع در این جلسه زوج اعتماد به نفس پیدا می‌كنند كه قادر و حاضر به نزدیكی باشند. سرانجام پس از 3 ماه این زوج برای اولین بار موفق به نزدیكی كامل شدند. البته این پایان كار نبود چون با ادامه درمان‌های آندرولوژی در نهایت در آذرماه 1385 زن به روش طبیعی باردار شد.


حرف آخر
با توجه به عدم آگاهی كافی جامعه درباره مسایل جنسی و نیز اضطراب عملكردی به عنوان عامل شایع ایجادكننده اختلال، به نظر می‌رسد آموزش روابط جنسی به عنوان بخشی از آموزش‌های پیش از ازدواج ضروری است.
البته ارائه این آموزش‌ها باید در سطوح مختلف، با صرف حوصله و زمان کافی و مبتنی برنیاز دختران و پسران صورت گیرد. از سوی دیگر بررسی جامع و همزمان زوج دارای مشکلات جنسی، توسط تیم تخصصی هماهنگ، موجب افزایش موفقیت درمان خواهد شد. ارزیابی اولیه زوج توسط مشاوران مشکلات جنسی، ارجاع به متخصصان آندرولوژی و زنان جهت بررسی علل جسمی موثر و درخواست انجام مشاوره‌های تکمیلی توسط آنها به عنوان نمونه با متخصصان غدد، داخلی، عفونی و... در اولین قدم لازم است. در ادامه بر مبنای اطلاعات به دست آمده، درمان مشکلات جسمی و روانی باید به صورت همزمان صورت پذیرد. در این بین نباید فراموش کرد که راه‌اندازی و گسترش مراکز تخصصی مشاوره و درمان مشکلات جنسی تحت نظارت سازمان‌های ذی‌ربط ضروری به نظر می‌رسد.
مطالب قبلي 89/10/28

مرد هوس بازی که از 4همسرش آنقدر کتک خورد تا مرد!! + عکس
شهری که ارواح در آن رفت و آمد دارند!!
زنان بیشتر عاشق مردانی می شوند که ... !!؟
كشيدن اتومبيل با پلك چشم! + عکس
فال امروز (28دی- 18 ژانویه)
عکس‌های منتخب روز / 28 دی
سخنانی از بزرگان!
15 درس زندگی كه در هیچ مدرسه ای یاد نمی‌دهند!
ضرب ‌المثل‌‌های جالب درمورد ازدواج!
سخنان جالب و زیبای بزرگان جهان درباره کوروش کبیر!
سخنان جالب و زیبای بزرگان جهان درباره کوروش کبیر!
آیا ازدواج برای آمادگی جسمی بد است؟
عكس روز: تنها در ايران اتفاق نمی افتد!
جذاب ترین تماشاگر جام ملتهای آسیا+ عکس
گفته هایی از ارسطو
مراسم مرسوم در ژاپن
مجموعه عکاس ایرانی؛ برنده عکس سال یونیسف
نقاشی‌های بسیار زیبا از هنرمند معاصر!
هنرمندی که با چوب کبریت مجسمه‌های سه بعدی خلق می‌کند!! (+عکس)
25 خوردنی مفید برای افزایش طول عمر
داستان کوتاه پروانه؛ از هرمان هسه
روشها و نکات مفید برای افزایش قد بصورت طبیعی
اگر شخصی غش کرد چه کار کنیم؟
همه چیز درباره مصرف انواع سس ها
رژیم غذایی مدیترانه‌ای به جنگ آلزایمر می‌رود!
یک رژیم مفید برای رفع آثار مسمومیت با آرسنیک موجود در آب شرب
رژيم گرفتن در این سن كليد لاغر ماندن است!!
چه‌كنیم‌حسود نباشیم؟‌
10 عقیده که شما را در زندگی عقب نگه می دارد
مدلهای جدیدترین تیپهای زمستانی بسیار شیک و زنانه
چگونه در یک رابطه خوشحال باشیم؟
راهنمای استفاده از تردمیل
آشنایی با حقوق و وظايف قانونی زن و شوهر
میوه‌ای که چهره‌ شما را زیباتر می‌کند
یوگا برای این بیماران خطرناک است!
فال امروز (26دی- 16 ژانویه)
کارتون روز: شرایط بد جوی و فرسودگی ناوگان هواپیمایی کشور باعث سقوط هواپیما شد!
رابطه ایمیل با شخصیت افراد!
هواپیمایی با بدنه شفاف و صندلیهای خود تمیز شونده! + عکس
عکس‌های منتخب روز / 26 دی
عادل فردوسی پور کيست؟
آیا بلعیدن آدامس خطرناک است؟
دلیل جالب اختراع شطرنج! + عکس
دو عکس بسیار دیدنی از مادر و پسری که مورد توجه کاربران اینترنت قرار گرفت!
کشف یک جانور عجیب در آفریقا!! + عکس
تلاش برای نجات از اخر الزمان در سال 2012 !؟
عکس های نیوشا ضیغمی؛ قبل و بعد از جراحی زیبایی بینی!!
زندگی در قوطی حلبی به واقعیت تبدیل شد + عکس
خوش تیب ترین زن هالیوودی امسال که بود؟
مدلهای موی کتی هولمز از سال 1997 تا
ششمین حالت ماده کشف شد
چت كردن با تلويزيون هم ممكن شد
خطر برخورد شهاب سنگی بزرگ با کره زمین و نابودی زمین!
كوچك‌ترين خواهر �زمين� پيدا شد
پايان جهان نزديك است؟
اولین آزمایش خون با تلفن همراه
آزمايشگاه پزشكي مجهز در جيب شما!
گزارش تصویری: غارهای خربس قشم
اسطوره ي ملاصدرا و فلسفه ي او
افلاطون
ارسطو
زن 50ساله ای که با جراحی زیبایی شبیه دختر 28ساله اش شد!! + عکس
عجيب‌ترين خبرهایی که در سال 2010 شنیدیم!!
خیانت های مادر اسکندر به همسرش! + عکس
خیانت های مادر اسکندر به همسرش! + عکس
جدید ترین روش صرفه جویی برق : روشنایی با مار + عکس
انتخاب زیباترین دختر عراقی! + عکس
بهترین رژیم غذایی برای گروه خونی شما چیست؟
آشنایی با یک اختلال جنسی که در بعضی زوج‌های جوان دیده می‌شود
تصاویر شگفت انگیز بزرگترین غار دنیا!!
بزی که عاشق دو توله ببر شد! + عکس
گزارش تصویری: اسباب‌بازی‌های زمان باستان!!
گیاهان هم زنان را بیشتر دوست دارند!!
12 عادت بد که باید ترک کنید!
کیف پولهای عجیبی که جلوی خرید کردن شما را می گیرند! + عکس
مضرات زیادی تمیز بودن!
مطلبی جالب: آیا آسانسورها واقعا سقوط می‌کنند؟!
LCD یا LED ؛ کدام بهتر است؟!
تغيير رفتار انسان در اثر ديدن پول!
گوشی موبایلی که به هرچی که فکرش را بکنید تبدیل می‌شود!! + عکس
رابطه جنسی در قالب کلی روابط زوج ها
ماسکی فوق العاده برای جوش و لک های صورت
چه زمانی مردها خوشحال میشوند؟
تفاوت عشق و ازدواج!؟
چهره زشت نفرت!
چگونه در یک رابطه خوشحال باشیم؟
5 بیابان بسیار زیبای جهان! (+عکس)
آشنایی با غار زیبای امجک در استان مرکزی (+تصویر)
چه نوع یوگایی برای شما مناسب است ؟
برای آرامش عضلات صورت چه باید کرد؟
راهی موثر برای فراموش کردن گذشته
مواردی جالب راجع به یوگا: انتخاب استاد مناسب،عملکرد بدن و ...
با دندان اضافی چه کار کنیم؟
راه‌هایی برای از‌دست‌دادن محبوبیت نزد همسرتان!
چگونه سرفه را متوقف کنیم؟
چگونه سرفه را متوقف کنیم؟
آیا راه رفتن برروی تردمیل درد زانو را افزایش میدهد؟
دور کمر سالم برای زنان و مردان چه قدر است؟
تفاوت گریه در مردان و زنان
مجسمه‌هایی ساخته شده از میل‌لنگ و پیستون و کاربراتور (گزارش تصویری)
چگونه دندان های شفاف و براقی داشته باشیم؟
حـقـایـق 7گـانـه لبـخـنـدهـای زیـبـا
گفتگو با دنیس پترسون نقاش هایپررئالیسم (+عکس آثار(
تست پاپ اسمیر
دستهایتان چه شکلی هستند؟ + روان شناسی دستها
تصاویری دیدنی و خلاقانه از شکار پرتاب آب!
جذاب ترین عکس‌های سال 2010!!
10 هیولای معروف باستانی!! (+عکس)
ضرب‌المثل‌های جهان
مراسم سنتی چای در ژاپن به روایت تصویر!
چه کسانی كلاه ‌گیس را اختراع کردند؟!
گزارش تصویری: پوشاک زنان ایران در طول تاریخ
شماره‌گیری با بینی مخصوص زمستان! + عکس
تندترین فلفل جهان را بشناسید؛ فلفلی که کسی جرات خوردنش را ندارد! + عکس
حافظ - کلک مشکین تو روزی که ز ما یاد کند
کشفی جالب و البته عجیب درمورد انسان!
کشفی جالب و البته عجیب درمورد انسان!
داستان: متأسفم آقا!
عکس‌های یادگاری چارلی چاپلین و آلبرت اینشتین!!
حركاتی برای رهایی از كمردرد + تصویر
تصاویر هواداران زن فوتبال در کشورهای عربی!
ماجرای خیانت ژوزفین (همسر ناپلئون) به وی!!
نشانه های افسردگی کدامند؟ چگونه می توان متوجه این علائم شد؟
من آدم ها را دوست ندارم!
چند نکته جالب برای خواب خوش و راحت
شما صبح‌ها چه ‌طور از خواب بیدار می‌شوید: خسته و ناراحت، یا شاد و سرحال؟
حساسیت دارویی چیست و چگونه برطرف می شود؟
خانم‌ها: 10 نکته برای پیدا کردن عشق زندگی
یزد شهر �ترین�‌های ایران! (+عکس)
عکسی بسیار جالب از میهمانی عرب ها !!!
عجیب و غریب ترین طلاق و مهریه‌های دختران ایرانی!!
مردی که بيگانگان فضايي 6بار به خانه‌اش حمله کرده‌اند!!
عکس لو رفته از قاتل بروسلی!!
خوش به حال کچل ها!! (طنز)
اگر این نکات را به هنگام پیاده روی رعایت کنید،سریعتر لاغر می شوید!
بنفش‌هایی که در سلامت شما معجزه می‌کنند
روشهای جلوگیری از پرخوری
دانستنی هایی درباره هپاتیت
تقدیم به شیر زنان ایرن زمین
افسانه قالیچه‌های پرنده ایرانی!
باورهای خرافی ایرانیان در مورد اعضاء بدن!
ماه شب چهارده؛ حقایق و خرافات
اسرار آمیزترین مناطق جهان!!
10 حقیقت جالب در مورد تمدن اسرارآمیز مایا!! (+تصاویر)
به دنبال اسرار سنگ‌های رونده در دره مرگ... (+عکس)
این خون آشام‌های عجیب و غریب از کجا آمده‌اند؟!!
اینجا گردشگران گریه می‌کنند!!
ترسناک‌ترین و عجیب‌ترین جاذبه‌های گردشگری جهان!! (+عکس)
دوست دارید جهنم روی زمین را ببینید!!
كندوان، روستای صخره‌های پایدار
4 نـکـتــه دربـــاره اســـتــــرس
بهترین ضدعفونی‌كننده دهان و دندان
موهایتان را بتراشید تا رشدش زیاد شود!!
آشنایی با خصوصیات خانمها که مردها قبل از ازدواج باید بدانند
آیا ثروتمند شدن به بهره هوشی بالا نیاز دارد؟
چهل مورد از کم هزینه ترین لذت‌های دنیا
خانواده‌ میلیاردر با ثروت نامشخص!
لطفا جوگیر نشوید
بخورید ، بخوابید ، لاغر شوید!
از پوستهای خشک چگونه مراقبت کنیم؟
تبریز؛ شهر خانه‌های قاجاری
گزارش تصویری: روستای كنگ ماسوله خراسان
داستان های عجیب آخوند مظفرالدین شاه (+عکس)
طبیعت بسیار زیبای نیوزیلند (تصویری)
پروتئین زیاد و نشاسته کم، کلید یک رژیم لاغری موثر
ارتباط پابرهنه راه رفتن و لاغر شدن!
دستگیری 8مدل مرد بخاطر آرایش کردن! + عکس
مراسم ازدواج یک مرد با درخت!! + عکس
مرغ چينی تخم مرغی عجیب شبیه استوانه بولینگ می گذارد! + عکس
زن ایرانی و راه اندازی مزرعه پرورش تمساح!! + عکس
دختری که اگر گریه کند درجا خواهد مرد!! + عکس
باور می کنید این زن یک ربات باشد!! + عکس
زن رقاصی که در مشهد توبه کرد و حالا مشهدی خانم شده است! + عکس
عکسی دیدنی: غروب آفتاب، رنگین‌کمان و ابرهای طوفان‌زا در یک عکس!
عمل دردناک جراحی زیبایی بینی در 400 سال پیش!!
مشکلاتی که مصرف بیش از حد ضد آفتاب بوجود می آورد!
راهکار هندی ها برای رفع آلودگی تهران
13 نمونه از بهترین مدلهای کوتاهی موی هالیوودی!
مدلهای موی انجلینا جولی
7 نشانه‌ای که دروغگو را لو می‌دهد
راه هایی برای شناسایی افراد دروغگو
چه رنگی را دوست دارید؟
یوگا و محل کار
گزارش تصویری: عجایب معماری جهان باستان!
قیروان؛ نماد تمدن اسلامی در ‌آفریق
گزارش تصویری: درگذشتگان دنیای سینما در سال 2010
5 جاذبه‌ گردشگری در خطر جهان
گزارش تصویری: 20 شهر رنگارنگ جهان!!
چرا کاریکاتورهای چهره تلخ نیستند؟! (+عکس)
بررسی علت بروز خستگی زودهنگام در زنان
نشانه های عمل موفق جراحی بینی چیست؟ اولا نکته مهمی که در رابطه با جراحی بینی بایستی در نظر بگیریم این است که بینی قبل از آنکه عضوی ... دکتر محمدحسن
نشانه های عمل موفق جراحی بینی چیست؟
چرا خیلی ها بعد از خیانت احساس پشیمانی ندارند
دو بازیگر معروف ایرانی با یکدیگر ازدواج کردند! + عکس مراسم
ساختمانی جالب: خانه مقدس حقیقت در تایلند! (+عکس)
تصاویر بازسازی شده از تخت جمشید
داستان مردی که جهنم را خرید!
میلیونر ژاپنی و چشم دردش!
10 درس شگفت انگیز از زندگی انیشتین!
ماجرای فوق‌العاده ترسناکی که در اردبیل اتفاق افتاد!!
عکس: تصور دخترها درمورد ازدواج کردن!!
خانمها: 7 قانون برای رهایی از دست رئیس سوءاستفاده‌گر
شیمی بین زن و مرد یعنی چه؟
آیا گفتن دوستت دارم برای شما مشکل است؟
فکر می کنید عشق در چند ثانیه اتفاق می‌افتد!؟
نحوه ی درست کردن جدیدترین مدلهای کوتاهی مو
پیش بینی وضع هوا با خمیر دندان!
پوستر روز-پدیده فوتبال جهان سال 2010
از دهان كثيف دومنش تا نادانی مارادونا
طنز: نامه ی غضنفر به همسرش!! ( + عکس )
عکس طنز: خیلی مخلصم!!
تاثیر سیب بر روی سفیدی دندانها
5 سلاح ضدخستگی
10 روش ساده و عملی برای تقویت فوری انرژی
مردی که با مدیر، معاون و معلم یک مدرسه ازدواج کرد!!
زن جوانی که بدون تحقیق با همسرش ازدواج کرد، پس از ازدواج فهمید همسرش یک زن است!!
خنده‌دارترین کشفیات علمی امسال چه بود؟ فین کردن نهنگ!!
عکس طنز: راهی فوق العاده برای کاهش هزینه خرید لباس در پی هدفمند کردن یارانه ها!
تصاویر چشم اندازی دیدنی از قطب شمال که هرگز ندیده اید!
سفر به زادگاه بابا نوئل (تصویری)
"پرده رومن"؛ داستان برگزیده جشنواره
داستان کوتاه "فنجان‌های نشسته"
من یه احمق‌ام (نویسنده: شروود اندرسن(


سه شنبه 28 دی 1389 - 10:16:18 AM

ورود مرا به خاطر بسپار
عضویت در گوهردشت
رمز عبورم را فراموش کردم

آخرین مطالب


http:anjooman.persianblog.ir خبر جد ید ایجاد وبلاگ انجمن درپرشین بلاگ آدرس


وبلاگkurosh


وبلاگ hamedm


وبلاگpat


وبلاگmosaffer


وبلاگmiladmco


وبلاگshabesiah


وبلاگnedayearames


وبلاگhesamaddin


وبلاگha


نمایش سایر مطالب قبلی
آمار وبلاگ

82250 بازدید

47 بازدید امروز

12 بازدید دیروز

265 بازدید یک هفته گذشته

Powered by Gegli Social Network (Gohardasht.com)

آخرين وبلاگهاي بروز شده

Rss Feed

Advertisements

Copyright ©2003-2023 Gegli Social Network (Gohardasht) - All Rights Reserved

Developed by Mohammad Hajarian

Powered by Gohardasht.com | MainSystem