×
اطلاعات بیشتر باشه، مرسی برای ارائه بهترین تجربه کاربری به شما، ما از کوکی ها استفاده میکنیم

gegli

انجمن وبلاگ نویسان سایت گوهر دشت

anjoman dostane gohardasht

× دعوت از دوستان وبلاگ نویس سایت گوهر دشت جهت پست مطالب انتخابی شان به وبلاگ انجمن !-- begin pichak.net ‍yahoo status --centera target=_self title=yahoo status by pichak.net href=ymsgr:sendim?ppjwanimg border=0 src=http://opi.yahoo.com/online?u=ppjwan&m=g&t=14/a/center!-- end pichak.net yahoo status --div style=display:nonea href=http://pichak.net/blogcod/yahooنمایش وضعیت در یاهو/a , h1a href=http://pichak.netقالب وبلاگ/a/h1 , a href=http://www.pichak.netقالب بلاگفا/a/div
×

آدرس وبلاگ من

anjoman.gegli.com

آدرس صفحه گوهردشت من

gegli.com/pj1

لیست دوستان

وبلاگfery

fariba - mohammadi

fariba  mohammadi


http://fery.gohardasht.com/


روانشناسي لحظات نزديك به مرگ

�ادراکات لحظات نزدیک به مرگ و تحولات روحی آن))چنين نوشته است دکتر �مورس� در کتاب


شگفتی‌های روان‌شناسی

در عصر حاضر، هم انواع تصادفات شدید و مرگ‌بار زیاد شده و هم آمار سکته‌های قلبی و مغزی افزایش یافته‌است. در این شرایط، عده‌ی زیادی از افراد آن‌چنان دچار شکستگی‌های متعدد استخوانی، خون‌ریزی‌های شدید، له‌شدن عضلات و... می‌شوند که از نقطه‌نظر اطرافیان و حتی پزشکان، نزدیک به مرگ تصور می‌شوند و گاه این افراد دچار ایست قلبی و مغزی هم می‌گردند و در سطح جهانی، بیماران یا مصدومان در شرایط ایست قلبی و تنفسی، مرده تصور شده و با معاینه‌ی پزشک و صدور جواز دفن به سردخانه منتقل می‌شوند اما در این شرایط هم تعدادی از این افراد، هوشیار و زنده می‌شوند و گاه تا سال‌ها زندگی می‌کنند

عده‌ای از بیمارانی که با ایستادن حرکات قلب و تنفس، مرده تصور می‌شوند، با شوک الکتریکی، ماساژ قلبی یا تزریق برخی داروها، دوباره به زندگی برمی‌گردند. عده‌ی قابل ملاحظه‌ای از این افراد که پس از مرگ ظاهری، دوباره به زندگی برگشته‌‌اند، از رؤیت‌ها و شهودهای شگفت‌انگیزی صحبت می‌کنند.

سیاتل� در واشنگتن، دکتر ملوین مورس�، یکی از پژوهشگران برجسته در این‌زمینه و استاد دانشگاه  علاوه‌بر نوشتن چندین مقاله‌ی پزشکی و تخصصی در مجلات پزشکی معتبری همچون �لانست�، کتاب‌هایی نیز در مورد پژوهش بر روی پرونده‌های پزشکی صدها کودک یا نوجوان کوچک‌تر از 12ساله تألیف کرده که این افراد، لحظات نزدیک به مرگ یا حتی دقایقی کوتاه پس از ایست قلبی و تنفسی را تجربه کرده بودند. انتخاب هوشمندانه‌ی کودکان و نوجوانان برای این‌کار تحقیقاتی، به این دلیل است که این گروه‌های سنی، نه اطلاعات یا نگرانی‌های خاصی از مرگ دارند و نه در این‌زمینه، مطالب زیادی از دیگران شنیده یا مطالعه کرده‌اند.

 

اشاره‌ای به مجموعه‌ی ادراکات لحظات نزدیک به مرگ
دکتر �مورس� در کتاب �ادراکات لحظات نزدیک به مرگ و تحولات روحی آن�  چنین نوشته است:

-

. مرده‌بودن احساس

زمانی که فرد به این احـساس می‌رسد، دیگر نه فــرزند کسی‌ست و نه هــمسر کسی

-
احساس آرامش و بی‌دردی:

 به‌ویژه پس از تــصادفات بـسیار شدید جــاده‌ای یا دردهای بسیار شدید سکته‌‌های قلبی، در شرایطی که فرد در این زمان سر و صدای اطرافیان را می‌شنود، اما این صداها برای او بی‌معنی و بی‌مفهوم هستند.

-
احساس خروج روح از بدن:

 در فرد، این احساس پدیدمی‌آید که گویی روح، روان یا آگاهی او، از بدنش خارج شده و کالبد خود را در شرایطی که پـزشکان و پرستاران برای برگشتن او به زنـدگی فــعالیت می‌کنند، مشاهده می‌کند و اگر فوت در منزل باشد، از بالا به افراد خانواده می‌نگرد که گریان و برآشفته هستند، درحالی‌که او درنهایت آرامش و با تعجب و شگفتی، به کار آنان نگاه می‌کند.

-
تجربه‌ی تونلِ مرگ:

 در لحظاتی که روان یا آگاهی بر بالای جسم به حالت مـواج و بـی‌وزنــی قرارگرفته، فرد احساس می‌کند از طریق یک تونل، به‌سرعت و باقدرت به بالا کشیده شده یا هم‌چون جاروبرقی مکیده می‌شود.

-
مشاهده‌ی کالبدهای ساخته‌شده از نور

: فرد در زمان حرکت سریــع در تــونل مـرگ، انسان‌هایی را در اطراف مشاهده می‌کند که مانند مجسمه‌های بلورین، تمام وجودشان از نور ساخته شده و یا نور را به اطراف منتشر می‌سازند. او مرتب احساس می‌کند که آن‌ انسان‌های بلورین، شفاف و نورانی، افرادی هستند که او را به‌شدت و عاشقانه دوست‌دارند

 

.

-
دیدن یک وجود مقدس و منور:

 پس از عبور از تونل، فرد از یک دروازه‌ی بسیار پرنور به یک باغ بزرگ مملو از گل می‌رسد و در این مکان، یک کالبد نــورانی به او نزدیک شده و پـس از مـحبت و عنــایت، به او می‌گوید که کارهای ناتمام زیادی‌ست که باید به‌خاطر انجام آن‌ها برگردد.

-
بازبینی مجدد تمام سال‌های زندگی:

 به‌وسیله‌ی آن وجود نورانی یا به‌صورت خودبه‌خود، مانند یک فیلم سینمایی، در چند لحظه تمام وقایع مهم زندگی، در برابر دیدگانش عبورمی‌کند.

-
تنبلی یا عدم تمایل به بازگشت به زندگی:

در آن باغ پرگل و فضای آکنده از محبت، عشق و عنایت، فرد، دیگر تمایلی برای برگشت به زندگی ندارد، هرچند آن کالبد نورانی به او اصرار می‌کند که کارهای زیادی‌ست که باید انجام شود.

-
تحولات شخصیتی و رفتاری:

 افرادی که از آن دروازه‌ی بسیار نورانی به باغی پرگل وارد می‌شوند، تحولات روحی و رفتاری بسیار زیادی پیدا می‌کنند و درکل، انسان‌های خیلی بهتری می‌شوند
گياهان وبلاگ نويس

 

شاید ابتدا گمان كنید كه این یك داستان علمی تخیلی است كه هنوز به حقیقت نپیوسته است، اما اشتباه می‌كنید.

حالا تعداد گیاهان یا بهتر بگویم گل‌های آپارتمانی كه قادرند با دنیای انسان‌ها از طریق شبكه‌های مخابراتی، الكترونیكی و اینترنتی ارتباط برقرار كنند به عدد 2 رسیده است.

گیاه

گیاهی در توكیوی ژاپن و گیاهی در نیویورك آمریكا حالا به شبكه اینترنت متصلند و پیام‌های ساده‌ای را از وضعیت خود مخابره می‌كنند.

، شاید زمان زیادی لازم نباشد تا این گیاهان وبلاگ نویس آنچنان پیشرفت كنند كه نگهبانی از منازل ما را هم بر عهده بگیرند و از بیماران و سالمندان پرستاری كنند ! از آن مهم‌تر شاید به‌زودی شاهد سخن گفتن گیاهان با انسان‌ها باشیم:برگ درختان سبز در نظر هوشیار هر ورقش دفتری‌ست معرفت كردگار

میدوری سان

یك گیاه گلدانی كه اخبار روزانه‌ای از وضعیت و سلامت خود ارسال می‌كند نخستین گیاه وبلاگ‌نویس جهان محسوب می‌شود. میدوری‌سان كه در پیشخوان یك كافه ژاپنی زندگی می‌كند به كمك حسگرهایی كه به برگ‌هایش متصل است به‌طور مرتب در وبلاگ خود پست ارسال می‌كند.

حسگرها، امواج الكترونیكی را از سطح گیاه كه به نور و تماس انسان واكنش نشان می‌دهد گرفته و آن را با اطلاعات هواشناسی و دما تركیب كرده و با استفاده از الگوریتم رایانه‌ای به صحبت‌های وبلاگی برمی‌گردانند.

در یادداشت 16 ماه اكتبر 2008 این گیاه در كافه‌ ژاپنی در كاماكورا در نزدیك توكیو آمده است: �امروز یك روز آفتابی بوده و من حمام آفتاب زیادی گرفتم�.

این گیاه وبلاگ‌نویس نتیجه‌ پروژه‌ گروهی از محققان دانشگاه Keio است كه هدف آنها بررسی نحوه‌ ارتباط گیاهان با استفاده از امواج الكترونیكی است.

وبلاگ مربوط به میدوری سان

این گیاه، یك گیاه خانگی معمولی است یعنی یك ربات نیست، بلكه صرفا به كمك ربات وبلاگ می‌نویسد.

گیرنده حساسی كه به برگ‌های این گیاه وصل شده، سیگنال‌های الكترونیكی اطراف گیاه را كه عموما وابسته به نور و تماس انسانی هستند دریافت می‌كند.

سپس این داده‌ها با اطلاعاتی نظیر وضعیت آب و هوا و دمای محیط تركیب شده و بعد از ترجمه، توسط یك الگوریتم كامپیوتری وارد وبلاگ این گیاه می‌شود. برخی از پست‌های وبلاگی این گیاه بدین شرح است:

1- امروز یك روز آفتابی است و من از این هوا لذت می‌برم.

2-امروز هوا ابری است احتمالا روز سردی خواهد بود.

3- متأسفم امروز اصلا سرحال نیستم.

پست‌های وبلاگی این گیاه ژاپنی مورد توجه بلاگرهای ایرانی هم قرار گرفته: �سیستم واسط این گیاه توسط شركت كایاك طراحی شده تا این گیاه بتواند افكارش را به‌صورت آنلاین از این كافه در شهر كاماكورای ژاپن بنویسد.

برای این سیستم واسط، حسگرهایی قوی طراحی شده كه قادرند حتی جریانات ضعیف بیوالكتریكی اطراف گیاه را بخوانند.

این نوسانات طبیعی می‌تواند به محض اینكه تغییری در محیط ایجاد شد، فورا دریافت شود، مثل تغییر در دما، رطوبت، ارتعاش، امواج الكترومغناطیس و فعالیت انسانی در پیرامون گیاه مثل لمس و مشابه آن. همین طور هر پست حاوی یك عكس كه گیاه از خودش گرفته است.

خواننده‌های وبلاگ این گیاه می‌توانند از طریق وب‌سایت و یا باكسی كه در وب‌سایتش قرار داده شده، این گیاه را به‌صورت آنلاین و یا real time مشاهده كنند، برای این كار میزان تشعشع لامپ فلوئورسنت باید به یك دوز مشخص برسد تا گیاه واكنش نشان بدهد.�

پوتوس

پوتوس

از فوریه 2008 گیاهی به اسم Pothos در توئیتر كه یك سایت اجتماعی است، وبلاگ می‌نویسد. این گیاه زمانی كه نیاز فوری به آب دارد در توئیتر می‌نویسد. برخی از پست‌های او این چنین است:

1- لطفا به من آب بدهید

2- متشكرم به خاطر آب دادن به من

3- وضعیت اضطراری: آب لطفا!

در لینك‌های قرار گرفته در وبلاگ پوتوس وب‌سایت شركت سازنده ابزار الكترونیكی این گیاه معرفی شده كه از جمله آنها فیلمی ویدئویی است كه در آن بعد از بی‌توجهی یك خانم خانه‌دار به یك گلدان آپارتمانی و ضربه خوردن گلدان، این گیاه، از طریق تلفن، درخواست كمك می‌كند.

فناوری به كار رفته در این پدیده اینچنین است كه یك كیت الكترونیكی كه وضعیت رطوبت را در این گیاه اندازه‌گیری می‌كند در داخل گلدان این گیاه قرار داده شده است، این ابزار الكترونیكی قادر است در مواقعی كه گیاه نیاز به آب دارد با ارسال پیام‌هایی روی تلفن همراه صاحب خود یا ارسال پیام روی شبكه اینترانتی یا اینترنتی یا حتی ارسال پست وبلاگی روی یك سرویس‌دهنده وبلاگی یا یك شبكه اجتماعی نظیر توئیتر، وضعیت خود را گزارش دهد.

گیاهان فضایی

گیاه فضایی

كارشناسان معتقدند نسل اولیه گیاهان هوشمند اینترنتی كه قادر به برقراری ارتباط از راه دور هستند، به‌زودی جای خود را به گیاهانی خواهند داد كه حتی قادرند در ماموریت‌های فضایی به همراه فضانوردان حضور یابند.

همچنین كنترل وضعیت گیاهان از راه دور، می‌تواند نوید بخش انقلابی تازه در كشاورزی و زراعت و باغداری باشد، شاید در آینده‌ای نه چندان دور باغداران نیز برای آبیاری درختان خود نیازی به حضور در باغ و مزرعه نداشته و از پشت میز خود همه چیز را كنترل كنند و یا اینكه گیاهان، خود مدیریت زراعت را در دست بگیرند.

تولید نخستین توت فرنگی‌های اینترنتی در ایران در مزرعه نمونه دانشگاه علم و صنعت كه خبر آن در همشهری منتشر شد نشان می‌دهد كه گیاهان اینترنتی در همین نزدیكی هستند


مطالب قبلي 89/10/28


تنها تویی در آسمان قلبم
روانشناسي هديه دادن انواع گل
روانشناسي لحظات نزديك به مرگ
گياهان وبلاگ نويس
چرا مردان در برابر اشک زنان کم می‌آورند؟
چرا مردان در برابر اشك زنان كم مي آورند؟
روان شـنـاسـی دســت ها
تاثير دعا بر مغز انسان
تاثير رضايت مند ي بر سلامت روان
عشق : نهايت احساس
سخت تنهايم
عشق مرد از نگاه دکتر شریعتی
به متولدين هر ماه چه هديه اي بدهيم
هوش پاي راست شما چقدر است؟
براي عشق وقت بگذاريد
پنجره احساسم
منتظر نگاهتم

سه شنبه 28 دی 1389 - 10:26:21 AM

ورود مرا به خاطر بسپار
عضویت در گوهردشت
رمز عبورم را فراموش کردم

آخرین مطالب


http:anjooman.persianblog.ir خبر جد ید ایجاد وبلاگ انجمن درپرشین بلاگ آدرس


وبلاگkurosh


وبلاگ hamedm


وبلاگpat


وبلاگmosaffer


وبلاگmiladmco


وبلاگshabesiah


وبلاگnedayearames


وبلاگhesamaddin


وبلاگha


نمایش سایر مطالب قبلی
آمار وبلاگ

82226 بازدید

23 بازدید امروز

12 بازدید دیروز

241 بازدید یک هفته گذشته

Powered by Gegli Social Network (Gohardasht.com)

آخرين وبلاگهاي بروز شده

Rss Feed

Advertisements

Copyright ©2003-2023 Gegli Social Network (Gohardasht) - All Rights Reserved

Developed by Mohammad Hajarian

Powered by Gohardasht.com | MainSystem